Europejska Szkoła Przedsiębiorczości 2015

Z wielką radością i dumą pragniemy poinformować, że nasza szkoła otrzymała tytuł Europejskiej Szkoły Przedsiębiorczości 2015. Komisja Konkursowa w Brukseli stwierdziła, że nauczanie przedsiębiorczości jest priorytetem w szkole, a nauczyciele zapewniają możliwość tworzenia postaw przedsiębiorczych dla uczniów, wspierają samokształcenie oraz umożliwiają młodzieży zapoznanie się z lokalny rynkiem pracy. Działania te są wynikiem organizacji Dnia Przedsiębiorczości, gdzie w latach 2005-2015, 6 141 uczniów odbyło praktyki w 1274 zakładach pracy oraz uczestniczyło różnych projektach, olimpiadach, jak i konkursach (m.in. Olimpiada Przedsiębiorczości, Konkurs Wiedzy o podatkach, Konkurs na fotoreportaż z Dnia Przedsiębiorczości, „Góra Grosza”, „Rekiny przedsiębiorczości”, Konkurs Wiedzy o Funduszach Europejskich „Euro Wyzwanie” , Konkurs Wiedzy o Przedsiębiorczości, „Moje finanse”, „Decyzje Rady Polityki Pieniężnej”.

W tym roku nagrodzonych zostało 11 szkół:

• Dania: Engbjergskolen
  • Finlandia: Jouppi school
  • Niemcy: Internatsschule Schloss Hansenberg
  • Grecja: 1st Arsakeio Lyceum in Psychico
  • Włochy: ITCG E. FERMI - PONTEDERA (PI)
  • Norwegia: Rakkestad Ungdomsskole
  • Polska: Stanisław Staszic Complex of Vocational Schools in Lidzbark Warmiński
  • Portugalia: Escola Profissional Magestil
  • Rumunia: The National College of Computer Science
  • Słowacja: Hotelová akadémia
  • Wielka Brytania: Darwen Aldridge Community Academy (DACA)

Ceremonia wręczenia nagród odbędzie w Parlamencie Europejskim w Brukseli przy udziale posłów w dniach 14 – 15 października 2015 r. Gratulacje i podziękowania kieruję do nauczycieli, młodzieży oraz firm wspierających naszą szkołę w projektach, olimpiadach i konkursach.

Grażyna Brzozowska

Napisali o tym również: