Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Lidzbarku Warmińskim,  ul. Orła Białego 5.  Telefon: 897672559,  e-mail: zszlwbiuro@wp.pl

mod_janalytics

02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg20.jpg21.jpg22.jpg23.jpg24.jpg25.jpg26.jpg27.jpg

Europejska Szkoła Przedsiębiorczości 2015

Z wielką radością i dumą pragniemy poinformować, że nasza szkoła otrzymała tytuł Europejskiej Szkoły Przedsiębiorczości 2015. Komisja Konkursowa w Brukseli stwierdziła, że nauczanie przedsiębiorczości jest priorytetem w szkole, a nauczyciele zapewniają możliwość tworzenia postaw przedsiębiorczych dla uczniów, wspierają samokształcenie oraz umożliwiają młodzieży zapoznanie się z lokalny rynkiem pracy. Działania te są wynikiem organizacji Dnia Przedsiębiorczości, gdzie w latach 2005-2015, 6 141 uczniów odbyło praktyki w 1274 zakładach pracy oraz uczestniczyło różnych projektach, olimpiadach, jak i konkursach (m.in. Olimpiada Przedsiębiorczości, Konkurs Wiedzy o podatkach, Konkurs na fotoreportaż z Dnia Przedsiębiorczości, „Góra Grosza”, „Rekiny przedsiębiorczości”, Konkurs Wiedzy o Funduszach Europejskich „Euro Wyzwanie” , Konkurs Wiedzy o Przedsiębiorczości, „Moje finanse”, „Decyzje Rady Polityki Pieniężnej”.

W tym roku nagrodzonych zostało 11 szkół:

 • Dania: Engbjergskolen
 • Finlandia: Jouppi school
 • Niemcy: Internatsschule Schloss Hansenberg
 • Grecja: 1st Arsakeio Lyceum in Psychico
 • Włochy: ITCG E. FERMI - PONTEDERA (PI)
 • Norwegia: Rakkestad Ungdomsskole
 • Polska: Stanisław Staszic Complex of Vocational Schools in Lidzbark Warmiński
 • Portugalia: Escola Profissional Magestil
 • Rumunia: The National College of Computer Science
 • Słowacja: Hotelová akadémia
 • Wielka Brytania: Darwen Aldridge Community Academy (DACA)

Ceremonia wręczenia nagród odbędzie w Parlamencie Europejskim w Brukseli przy udziale posłów w dniach 14 – 15 października 2015 r. Gratulacje i podziękowania kieruję do nauczycieli, młodzieży oraz firm wspierających naszą szkołę w projektach, olimpiadach i konkursach.

Grażyna Brzozowska

Napisali o tym również:

Share
Joomla templates by a4joomla. Copyright © Zespół Szkół Zawodowych w Lidzbarku Warmińskim