Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Lidzbarku Warmińskim,  ul. Orła Białego 5.  Telefon: 897672559,  e-mail: zszlwbiuro@wp.pl

mod_janalytics

02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg20.jpg21.jpg22.jpg23.jpg24.jpg25.jpg26.jpg27.jpg

Wydarzenia

Witaj szkoło

3 września 2018 r. uroczystym apelem otworzyliśmy rok szkolny 2018/2019. Dyrektor szkoły, pan Marek Chyl przywitał nauczycieli oraz młodzież. Szczególną radość wyraził z licznej obecności uczniów rozpoczynających naukę w Technikum (kl. I TE – wychowawczyni pani Agnieszka Hanusz, kl. I TI – wychowawczyni pani Jolanta Lesiak, I THP – wychowawczyni pani Katarzyna Kołsut–Boratyn) i Branżowej Szkole I stopnia (kl. I w – wychowawca pan Artur Wangin). Pani podinsp. Jolanta Wójcik przypomniała młodzieży zasady dotyczące bezpiecznego poruszania się po drogach. Po apelu uczniowie udali się do klas na spotkanie z wychowawcami.

Nowi uczniowie w szkole - klasa I TI, fot. M. Królikowska

M. K

Koniec roku szkolnego 2016/2017

23 czerwca 2017 r. uczniowie uczestniczyli w apelu kończącym rok szkolny 2016/2017. Dla klasy III w było to również zakończenie nauki z Zasadniczej Szkole Zawodowej.  Dyrektor szkoły, pan Marek Chyl, podziękował absolwentom za trzy lat nauki i życzył młodym pracownikom powodzenia życiu osobistym i zawodowym. Wychowawczyni klasy pani Anna Bielewicz wręczyła wyróżnienia najlepszym uczniom. Najwyższe średnie ocen i wpis do Księgi Zasłużonych Zasadniczej Szkoły Zawodowej uzyskały M. Modrzejewska i A. Rosłon. Obecni na apelu pracodawcy nagrodzili następujących absolwentów: pani H. Aleksandrowicz z PSS „Społem” doceniła: M. Modrzejewską i A. Rosłon, pani K. Furmańska z HLM Nosewicz: M. Kondratowicza, P. Stramko i S. Siwika, przedstawiciel firmy Cayman: J.Wójcik, pan Z. Jasiński: B. Kreta.

W dalszej części spotkania pan dyrektor oraz wychowawcy wręczyli nagrody i listy gratulacyjne uczniom, którzy osiągnęli najlepsze wyniki:

klasa III TE: Bibik Julia – 5,00; Stańczyc Wiktoria – 5,00; Białkowska Paulina – 4,77; Bartoszewicz Agata - 4,75;

klasa III THM: Murawska Natalia – 5,38;

klasa II TE: Zapaśnik Małgorzata – 5,20; Maścianica Ewelina -5,00;

klasa I TE: Majewska Katarzyna – 5,30; Klepacka Zuzanna -5,19; Karbanik Klaudia – 5,09; Kolesar Emilia – 5,05; Konwicka Weronika – 5,00; Madej Wiktoria – 5,00; Biernacka Karolina – 4,91; Rakowska Karolina 5,90.

Uczniowie wyróżnieni za wzorową frekwencję: Pisowłocka Magdalena kl. I TFP, Adams Artur kl. I TE, Pupkiewicz Karol kl. II w.

Na zakończenie uroczystości powspominaliśmy mijający rok. Samorząd Uczniowski przygotował prezentację, przedstawiającą najważniejsze wydarzenia 2016/2017. Pani podinspektor Jolanta Wójcik przypominała zasady bezpiecznego spędzania czasu podczas wakacji. Życzymy udanego, bezpiecznego wypoczynku, słonecznej pogody i do zobaczenia w nowym roku szkolnym.

M.K.

„Leśna Przygoda”

W dniach 8-9 czerwca 2017 roku uczniowie z klas I w oraz III THM wspólnie wybrali się na dwudniowy pobyt w ośrodku „Leśna Przygoda” nad jeziorem Dadaj. W programie wycieczki nie zabrakło wodnej wyprawy na kajakach, kąpieli w dość chłodnej wodzie, meczu siatkówki, spacerów, zajęć integracyjno- sprawnościowych, ogniska z pieczonymi kiełbaskami i wielu innych atrakcji.

Ośrodek położony jest bezpośrednio przy linii brzegowej pięknego jeziora, zaś domki, w których mieszkaliśmy usytuowane są na malowniczo zalesionym terenie. Do naszej dyspozycji był kort tenisowy, boisko do siatkówki plażowej, boisko do koszykówki oraz wypożyczalnia sprzętu wodnego. Wyjazd okazał się strzałem w dziesiątkę, młodzież bawiła się doskonale i spisała się na medal.

 Kajaki na Dadaju, fot. uczestnicy wycieczki

Dziękujemy Panu Arturowi Wanginowi, który czuwał nad naszym bezpieczeństwem podczas kąpieli oraz wyprawy kajakowej, składamy również podziękowania Paniom kucharkom, które serwowały nam smaczne jedzenie.

U.M.

Wycieczka do Brukseli

Nasza podróż zaczęła się dnia 11.05.2017 r. Szybko dodarliśmy busem do Olsztyna, następnie do Modlina, a potem samolotem linii Ryanair do Brukseli Charleroi. Na lotnisku przesiedliśmy się w autobus, którym dojechaliśmy na Gare du Midi w Brukseli. Po chwili odpoczynku w hostelu – Train Hostel wyruszyliśmy zwiedzać Brukselę.

Pierwszym miejscem, które odwiedziliśmy był Pałac Królewski (obecnie letnią rezydencja króla) i Ogrody Króla. Następnie mogliśmy zobaczyć piękną gotycka katedrę św. Michała.

Wycieczka do Brukseli, fot. uczestnicy wycieczki

Drugiego dnia pobytu wyruszyliśmy do szkoły zawodowej. Wyposażenie warsztatów przyszkolnych, sal lekcyjnych, a przede wszystkim stołówka szkolna (pracowały tam same panie z Polski) były dla nas czymś nowym i wywarły nutkę pozytywnej zazdrości. Kolejnym naszym celem było zobaczenie „Łuku Triumfalnego” w parku Cinqantenaire, przy okazji wstąpiliśmy do muzeum zabytkowych pojazdów samochodowych firmy Porsche.  Następnie spacerkiem ulicami miasta dotarliśmy do ulic Parlamentu Europejskiego. Mogliśmy zobaczyć i przekonać się, jak jest to wielki kompleks budynków. My mieliśmy możliwość wejść tego dnia tylko do Parlamentarium. Jest to obiekt specjalnie wybudowany dla turystów. Z wielu przygotowanych atrakcji multimedialnych, dowiedzieliśmy się kilku ciekawych i nowych dla nas informacji o naszej Unii Europejskiej, a sami mogliśmy zostawić przesłanie dla Europy, które było wyświetlane następnie przez 24 godziny w tym budynku, turyści – odwiedzający mogli czytać je w kilku językach. Wędrówka po Brukseli trwała dalej, a pogoda nam wciąż dopisywała. Po obiedzie wyruszyliśmy wspólnie do miejsca, gdzie obecnie mieszka król.

Czytaj więcej: Wycieczka do Brukseli

Wycieczka zawodoznawcza po instytucjach finansowych LW

Dnia 25.05.2017 r. grupa rachunkowość i finanse wraz z opiekunem p. Moniką Szewalje- Jasińską wybrała się na poszukiwanie instytucji finansowych znajdujących się w naszym mieście. Znaleźliśmy 12 placówek finansowych, co pozwoliło nam dostrzec różnice w proponowanych przez nich ofertach. Wiemy już, że przed podjęciem decyzji o założeniu konta lub wzięciu kredytu, powinniśmy zwrócić uwagę na najkorzystniejsze warunki. Dzięki tej wycieczce wiemy, że w naszym mieście każdy znajdzie coś dla siebie z dziedziny bankowości. Jesteśmy zadowoleni z możliwości poszerzenia wiedzy.

Grupa rachunkowość i finanse

Joomla templates by a4joomla. Copyright © Zespół Szkół Zawodowych w Lidzbarku Warmińskim