Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Lidzbarku Warmińskim,  ul. Orła Białego 5.  Telefon: 897672559,  e-mail: zszlwbiuro@wp.pl

mod_janalytics

Sport

Medale w lekkiej atletyce

Dnia 1.03.2018 r., podczas zmagań w Halowych Mistrzostwach Lidzbarka Warmińskiego w Lekkiej Atletyce, uczniowie naszej szkoły zdobyli srebrne i brązowe medale:

1. Emilia Kolesar II TE - II miejsce w trzyskoku z miejsca oraz III miejsce w biegu długim na 4 okrążenia,

2. Karolina Biernacka II TE - III miejsce w pchnięciu kulą,

3. Piotr Bornikowski IVT HM - III miejsce w trzyskoku z miejsca,

4. Michał Łagocki I THP - III miejsce w biegu na 30 m.

Halowe Mistrzostwach Lidzbarka Warmińskiego w Lekkiej Atletyce, fot. archiwum szkoły

Naszą szkołę reprezentował drużyna w składzie: Piotr Bornikowski, Jakub Kozłowski, Grzegorz Borkowski, Emilia Kolesar, Klaudia Karbanik, Karolina Biernacka, Wojciech Szałkowski, Michał Łagocki, Adam Gadomski.

D.Sawicka

Zawody Lekkoatletyczne

1 października 2017 r. odbył się VI Bieg Przełajowy w Lidzbarku Warmińskim, w którym wziął udział i godnie reprezentował naszą szkołę uczeń Grzegorz Borkowski z klasy II TFP. Przebiegł on dystans 10 km z bardzo dobrym wynikiem. Trasa poprowadzona została miejscami w dosyć trudnym terenie, z odcinkami leśnymi i asfaltowymi a tempo biegu było bardzo duże.

Grzegorz Borkowski na mecie biegu, fot. Dorot Sawicka

D.S.

Siatkówka plażowa

24 maja 2017 r. odbył się Powiatowy Turniej Siatkówki Plażowej w Lidzbarku Warmińskim. Naszą szkołę reprezentowały dwie pary zawodników: Klaudia Karbanik i Karolina Biernacka oraz Jakub Gnaś i Bartek Sartanowicz.

Po trudnej grze duet męski nie zakwalifikował się do dalszej rywalizacji, natomiast dziewczęta były bezkonkurencyjne. Pokonały 5 drużyn zajmując pierwsze miejsce w powiecie! Zakwalifikowały się tym samym do turnieju rejonowego. Nasze mistrzynie odniosły wielki sukces, tym bardziej, że grały w niesprzyjających warunkach pogodowych. Co prawda pierwszym starciom towarzyszyło majowe słońce, ale w finałowym meczu z drużyną Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych padał deszcz i grad, a wszystkich straszyła burza.

Powiatowy turniej siatkówki plażowej, fot. D. Gogalińska

Serdecznie gratulujemy Naszym siatkarkom, które dążąc do zwycięstwa nie dały się ani rywalkom ani aurze i sportowo spełnione stanęły na najwyższym podium turnieju.

D.G.

Lekkoatletyka

2 marca 2017 r. odbyły się Powiatowe Halowe Mistrzostwa Lidzbarka Warmińskiego w Lekkiej Atletyce Szkół Ponadgimnazjalnych. Młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych zdobyła 7 medali:

Reprezentacja ZSZ na zawodach lekkoatletycznych, fot. Dorota Sawicka

Sandra Rutkowska zajęła I miejsce w biegu na 30 m oraz II miejsce w trzyskoku z miejsca, Paulina Lawrens wywalczyła I lokatę w biegu na 4 okrążenia, Damian Sikora zajął III miejsce w biegu na 30 m oraz III miejsce w trzyskoku z miejsca, Przemysław Karkowski uplasował się na III lokacie w biegu na 6 okrążeń, Bartosz Kret zajął III miejsce w skoku wzwyż.

D.S.,A.W.,D.G.

Siatkówka

Jak co roku w naszej szkole odbywają się Mistrzostwa Szkoły w siatkówkę dziewcząt i chłopców. W tym roku szkolnym do rozgrywek zgłosiło się 6 drużyn chłopców: I TE, I THI, II THM, II W, IV THF z IV TE, IV TM oraz 5 drużyn dziewcząt: I TE, I W, II TE, II THM, IV THF. Mecze rozgrywane są systemem ,,każdy z każdym". Wyniki rywalizacji poznamy na początku marca.

Mistrzostwa szkoły w siatkówce, fot. D.G.

Wszystkim drużynom życzymy zwycięstwa i sportowej rywalizacji.  :)
D.G.

Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Szkół Ponadgimnazjalnych w Ornecie

Szkolna drużyna piłki nożnej 9 grudnia 2016 r. wzięła udział w Powiatowym Turnieju Piłki Nożnej Szkół Ponadgimnazjalnych w Ornecie. W turnieju brało udział 6 drużyn. Podczas zaciętej rywalizacji nasi chłopcy wywalczyli III miejsce.

Drużyna ZSZ na zawodach w Ornecie, for. Dorota Sawicka

Nauczyciele wf

Siatkówka

Szkolna drużyna siatkówki 20 listopada 2016 r. wzięła udział w Turnieju Siatkówki o Puchar Kierownika Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lidzbarku Warmińskim. Do turnieju zgłosiło się 9 drużyn kobiet: cztery z Lidzbarka Warmińskiego, po jednej z Bartoszyc, Szczytna, Górowa Iławeckiego, Ornety i Barczewa. Nasz zespół zagrał dwa emocjonujące mecze. Ale to nie wystarczyło, żeby wyjść z grupy i musiałyśmy zakończyć dalszą rywalizację. Tak mocna obsada turnieju zmobilizowała naszą drużynę do dalszych treningów.

Zawody siatkarskie w Węgorzewie, fot. D. Gogalińska

29 listopada 2016 r. pojechałyśmy do Węgorzewa, żeby zagrać w Rejonowym Turnieju Siatkówki Dziewcząt. Zespół grał bardzo dobrze, z dużym zaangażowaniem dziewczyny walczyły o każdy punkt. Turniej zakończyły zajmując 6 miejsce w Rejonie.

Danuta Gogalińska

Sport w szkole

Piłka nożna

W październiku w naszej szkole chłopcy odbywający kurs stolarski nie tylko zdobywali wiedzę zawodową, ale także usprawniali swoje umiejętności piłkarskie. 26 października 2016 na Orliku przy Zespole Szkół Zawodowych odbył się mecz piłki nożnej ZSZ kontra Kurs Stolarzy. Rywalizacja przebiegała w miłej atmosferze i zakończyła się wygraną naszej szkoły. Gratulujemy!

Siatkówka

3 listopada 2016 drużyny ZSZ wzięły udział w Powiatowym Turnieju Siatkówki Dziewcząt, a 4 listopada 2016 r. w Powiatowym Turnieju Siatkówki Chłopców. Drużyna dziewcząt swoje zmagania siatkarskie zakończyła sukcesem kwalifikując się do zawodów rejonowych. Zespołowi chłopców nie poszło już tak dobrze i swoje mecze siatkarskie zakończyli na szczeblu powiatowym.

Drużyna dziewcząt zakwalifikowała się do zawodów rejonowych, fot. archiwum szkoły. Więcej zdjęć na FB.

Igrzyska Przedszkolaka – aktywnie na Orliku

13 września 2016 r. na Orliku przy Zespole Szkół Zawodowych odbyły się Igrzyska Przedszkolaka zorganizowane przez p. Danutę Gogalińską i p. Dorotę Sawicką - animatorki Orlika. W imprezie uczestniczyły dzieci z lidzbarskiego przedszkola „Puchatek”. Trzydziestoosobowa grupa sprawnych, żwawych, uśmiechniętych sześciolatków aktywnie rywalizowała między sobą. Przedszkolaki bardzo ambitnie podchodziły do każdej konkurencji: biegów slalomem, rzutów do celu, strzałów do bramki. Było wesoło i radośnie, ale jak przystało na Igrzyska, duch sportowej rywalizacji unosił się w powietrzu. Na koniec dzieci zostały nagrodzone medalami oraz małym poczęstunkiem.

Igrzyska Przedszkolaka na Orliku ZSZLW, fot. Dorota Sawicka

Organizatorki serdecznie dziękują za wspólną zabawę i wspólną radość z ruchu na świeżym powietrzu. Gorące podziękowania należą się także uczniom IV TM za pomoc przy organizacji spotkania.

D. Gogalińska

Joomla templates by a4joomla. Copyright © Zespół Szkół Zawodowych w Lidzbarku Warmińskim