Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Lidzbarku Warmińskim,  ul. Orła Białego 5.  Telefon: 897672559,  e-mail: zszlwbiuro@wp.pl

mod_janalytics

02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg20.jpg21.jpg22.jpg23.jpg24.jpg25.jpg26.jpg27.jpg

Samorząd Uczniowski

Święto Szkoły 2018

30 maja 2018 r. już po raz 11 obchodziliśmy Święto Szkoły. Uroczystość rozpoczęliśmy apelem w auli szkolnej. Po przemówieniu dyrektora szkoły pana Marka Chyla, pani dyrektor Małgorzata Królikowska przedstawiła prezentację o historii naszej szkoły. Kolejnym punktem imprezy było sprawdzenie obecności uczniów i ich szkolnego ubioru.

Następnie wszystkie klasy brały udział w różnych konkursach przygotowanych przez Samorząd Uczniowski oraz poszczególnych nauczycieli. Na boisku szkolnym odbył się mecz nauczyciele kontra uczniowie z naszej szkoły. Tak jak w poprzednim roku wygrali uczniowie. Nasi nauczyciele muszą się lepiej postarać, by za rok przełamać złą passę. Podczas radosnej rywalizacji każdy mógł się posilić kiełbaskami z grilla i pączkami ufundowanymi przez piekarnię „Etna” w Lidzbarku Warmińskim. A to wszystko dzięki klasie III THM i pani Annie Gudaniec.

Loteria fantowa, fot. archiwum szkoły

Kulminacyjnym punktem naszego Święta Szkoły była loteria fantowa. Każdy uczeń mógł kupić losy za symboliczną złotówkę. W tym roku przygotowano ponad 200 niespodzianek. Główną nagrodą było 100 zł ufundowane przez Samorząd Uczniowski. Oczywiście gratulujemy zwyciężczyni. Dziękujemy też naszym sponsorom, którzy hojnie obdarowali nas nagrodami.

Wszyscy z niecierpliwością czekali na ogłoszenie wyników rywalizacji międzyklasowej.  

A więc:

I miejsce zajęła klasa I THP,

II – klasa I TE,

III miejsce ex aequo klasy: II TE i III THM.

W tym roku nagrody dla zwycięskich klas były bardzo atrakcyjne. Mile spędziliśmy ten dzień, który służył integracji naszej szkolnej społeczności.

Samorząd Uczniowski

Dzień Kobiet

Dnia 8 marca 2018 r. część męska Samorządu Uczniowskiego zorganizowała apel poświęcony Dniu Kobiet. Głównym punktem uroczystości był konkurs na „Super babki ZSZ”. Na drugiej godzinie rywalizowały ze sobą panie z klas III i IV, a na czwartej godzinie dziewczęta z klas II i I. Nasze szkolne „Super babki” musiały wykonać najdłuższą obierkę z jabłka, wykazać się znajomością środków czystości, stworzyć kreację wieczorową z dostępnych materiałów, wykonać makijaż z zamkniętymi oczami, narysować mężczyznę swoich marzeń oraz zaprezentować scenkę z wylosowanymi słowami. W konkursie wystąpili także panowie, którzy godnie wspierali dziewczęta ze swoich klas. I miejsce zajęły klasy: III TE i I w, które zostały nagrodzone specjalnie przygotowaną statuetkę.

Statuetka "Super babki" trafiła do klasy III TE i I w, fot. M. Królikowska

Wszystkim „Super babkom” serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wspólne spotkanie.

Samorząd Uczniowski.

Wróżby Andrzejkowe

W czwartek 30 listopada 2017 r. na długiej przerwie członkowie Samorządu Uczniowskiego przygotowali Wróżby Andrzejkowe. Św. Andrzej jest patronem miłości oraz zamążpójścia, zatem „Andrzejki” były świetną okazją dla wszystkich uczniów naszej szkoły do poznania swojej przyszłości. Każdy mógł poznać imię osoby, którą poślubi. Wróżbita - Mariusz z kart tarota przepowiadał przyszły los. Dzięki wróżbom z daty urodzenia można było dowiedzieć się, jaką cyfrą jesteśmy i jaki mamy charakter oraz cechy osobowości. Wszyscy świetnie się bawili.

Wróżby andrzejkowe, fot. uczestnicy imprezy

Samorząd Uczniowski

Dzień Zaduszny - dniem modlitw za wszystkich zmarłych

Dzień Zaduszny, obchodzony 2 listopada po uroczystości Wszystkich Świętych, jest dniem modlitw za wszystkich zmarłych. Zgodnie z naszą szkolną tradycją, członkowie Samorządu Uczniowskiego razem z opiekunem panią M. Szewalje-Jasińską odwiedzili cmentarz komunalny w Lidzbarku Warmińskim. Uczniowie na znak szacunku i pamięci zapalili znicze na grobach nauczycieli i pracowników szkoły oraz w chwili ciszy i skupienia uczcili ich pamięć.

Samorząd Uczniowski

Święto Szkoły 2017

1 czerwca po raz dziewiąty obchodziliśmy Święto Szkoły. Cała społeczność szkolna zgromadziła się auli. Uroczyście został wprowadzony sztandar i odśpiewaliśmy hymn szkoły, a także obejrzeliśmy prezentacje o historii Zespołu Szkół Zawodowych. Następnie uczniowie przystąpili do zmagań w następujących konkursach: wiedzy o szkole, patronie i historii ZSZ oraz konkurencjach sprawnościowych: worek zawodów, przeciąganie liny, rzut ringiem, rzut piłką pingpongową do celu, skakanka, bieg kelnerski. Najwięcej emocji dostarczyło bicie rekordów szkoły oraz mecz siatkówki nauczyciele kontra uczniowie. Tym razem zwycięstwo odniosła młodzież. Był też tradycyjnie grill i pieczone kiełbaski ufundowane przez Radę Rodziców oraz loteria fantowa (serdeczne dziękujemy darczyńcom: sklepik szkolny Relax,  kawiarnia Pasja, Termy Warmińskie, Pizzeria, sklep sportowy Artan). Dobrej zabawy i zaciętej rywalizacji nie popsuła tego dnia nawet chłodna aura.  Nad całą imprezą czuwał Samorząd Uczniowski z opiekunem panią Urszulą Minkowską. Dziękujemy także wszystkim wychowawcom i nauczycielom, którzy zaangażowali się w przygotowanie świetnej zabawy integrującej całą społeczność szkolną.

Klasa III THM - w rywalizacji między klasami drugie miejsce, fot. U. Minkowska

Wyniki konkursów i zmagań sprawnościowych:

I miejsce – kl. III TE,

II miejsce – kl. III THM,

III miejsce – klasa III TF.

Kolejne lokaty: I w i II TE, II THM, I THI, I TE i I TFP.

M.K.

Joomla templates by a4joomla. Copyright © Zespół Szkół Zawodowych w Lidzbarku Warmińskim