Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Lidzbarku Warmińskim,  ul. Orła Białego 5.  Telefon: 897672559,  e-mail: zszlwbiuro@wp.pl

mod_janalytics

02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg20.jpg21.jpg22.jpg23.jpg24.jpg25.jpg26.jpg27.jpg

Samorząd Uczniowski

I się zaczęło…

Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy bardzo pracowicie. Patrycja Niedzwiedzka i Mariusz Wiśniewski poprowadzili apel inaugurujący rok szkolny 2018/2019. Mieliśmy pierwsze spotkanie, na którym omówiliśmy plan pracy Samorządu Uczniowskiego na bieżący rok. Postanowiliśmy, że będziemy co miesiąc umieszczać na stronie internetowej naszej szkoły relacje z naszych działań. I tak zgodnie z obietnicą informujemy, że we wrześniu zorganizowaliśmy giełdę używanych podręczników szkolnych. Każdy uczeń mógł się sprawdzić w roli sprzedającego i kupującego. Poprowadziliśmy uroczystość ślubowania klas I. Przygotowaliśmy też apel z okazji Dnia Chłopaka, na którym wyłoniliśmy z klas I i II oraz III i IV – Super „Kenów”. Przed nami apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Już się szykujemy.

Samorząd Uczniowski

Pamiętamy

1 listopada Kościół katolicki obchodzi uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to dzień, w którym Kościół modli się za wszystkich świętych, zarówno tych wyniesionych na ołtarze, jak i tych anonimowych. Święto to ma wymiar powszechny, celebruje się je w każdym kościele katolickim na całym świecie.

Dnia 30.11 2018r. członkowie Samorządu Uczniowskiego z opiekunem odwiedzili cmentarz komunalny, aby zapalić znicze na grobach nauczycieli i pracowników szkoły. Uczniowie na znak szacunku i pamięci zapalili znicze na grobach nauczycieli i pracowników szkoły oraz w chwili ciszy i skupienia uczcili ich pamięć.

Samorząd Uczniowski

Wybory do Samorządu –rozstrzygnięte

W listopadzie 2018 odbyły się wybory uzupełniające do Samorządu Uczniowskiego. Głosowanie było tajne. Każdy uczeń mógł oddać jeden głos na osobę kandydującą do rady SU i jeden głos na przewodniczącą SU. W wyniku głosowania przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została – Patrycja Niedzwiedzka (II TE), natomiast wiceprzewodniczącą – Julia Kimont (II TE)

Członkami Rady Samorządu Uczniowskiego zostali:

 1. Mariusz Wiśniewski - kl. II TI
 2. Hubert Hałuszczak - kl. III TFP
 3. Kuba Koniuszewski - kl .III TFP
 4. Michał Łagocki - kl. II THP
 5. Kinga Zakrzewska - kl. II TE
 6. Klaudia Ostolska - kl. II TE
 7. Mariusz Józwik - kl. I TI
 8. Karina Rosłoń - kl. III TFP
 9. Anna Zapaśnik - kl.I TE
 10. 10. Natalia Olszewska - kl. I TE
 11. 11. Karolina Tomaszewska - kl. I TE
 12. 12. Paulina Zwolińska - kl. I TE

Samorząd Uczniowski

Andrzejki

30 listopada 2018 Samorząd Uczniowski zorganizował na długiej przerwie wróżby andrzejkowe.Są one od lat popularne w całej Europie. Św. Andrzej jest patronem miłości oraz zamążpójścia, zatem andrzejki były świetną okazją dla wszystkich uczniów do poznania swojej przyszłości. Wróżby przygotowane przez Samorząd Uczniowski cieszyły się dużym powodzeniem.Członkowie Rady Samorządu Uczniowskiego wróżyli za pomocą szpilek, kolorów, kwiatów, serc z imionami, kubeczków, pod którymi ukryte były określone przedmioty oraz karteczek z zawodami.

Samorząd Uczniowski

„Wszystkiego najlepszego Drogim Chłopakom”

Tegoroczny Dzień Chłopaka obchodziliśmy w naszej szkole 1 października 2018 r. Z tej okazji Samorząd Uczniowski wraz z panią M. Szewalje-Jasińską przygotował dla męskiej części uczniów mnóstwo atrakcji.

Spotkaliśmy się w auli szkoły, w której czekały na nas prowadzące spotkanie: Patrycja i Julia. W specjalnie przygotowanej scenografii rozegraliśmy kilka konkurencji. Brali w nich udział wyłącznie Panowie, reprezentujący swoje klasy. I tak: dopasowywali kluby piłkarskie do podanych miast, zaplatali warkocze dziewczętom, żonglowali piłką nożną (mistrz- Krzysztof Barchoński z I TI), wiązali twórczo krawaty, dopasowywali symbole samochodów do marek i śpiewali piosenki w autorskich stylizacjach. Konkurencje przebiegały sprawnie (nad punktacją czuwało jury), a śmiechu było przy tym co niemiara. Biorący udział w konkursach Panowie porwali do zabawy żeńską część publiczności. Dziękujemy Chłopakom za dystans do siebie samych i poczucie humoru. Całości dopełniały słodycze, rozdawane przez prowadzące.

SuperKen dla klasy IV THM, fot. M. Królikowska

Ostatecznie w rywalizacji najlepsi okazali się panowie z IV THM oraz II TI. Otrzymali oni złote statuetki przedstawiające SuperKena 2018 oraz dyplomy. Wszyscy w dobrych nastrojach wróciliśmy na lekcje.

(KK)

Święto Szkoły 2018

30 maja 2018 r. już po raz 11 obchodziliśmy Święto Szkoły. Uroczystość rozpoczęliśmy apelem w auli szkolnej. Po przemówieniu dyrektora szkoły pana Marka Chyla, pani dyrektor Małgorzata Królikowska przedstawiła prezentację o historii naszej szkoły. Kolejnym punktem imprezy było sprawdzenie obecności uczniów i ich szkolnego ubioru.

Następnie wszystkie klasy brały udział w różnych konkursach przygotowanych przez Samorząd Uczniowski oraz poszczególnych nauczycieli. Na boisku szkolnym odbył się mecz nauczyciele kontra uczniowie z naszej szkoły. Tak jak w poprzednim roku wygrali uczniowie. Nasi nauczyciele muszą się lepiej postarać, by za rok przełamać złą passę. Podczas radosnej rywalizacji każdy mógł się posilić kiełbaskami z grilla i pączkami ufundowanymi przez piekarnię „Etna” w Lidzbarku Warmińskim. A to wszystko dzięki klasie III THM i pani Annie Gudaniec.

Loteria fantowa, fot. archiwum szkoły

Kulminacyjnym punktem naszego Święta Szkoły była loteria fantowa. Każdy uczeń mógł kupić losy za symboliczną złotówkę. W tym roku przygotowano ponad 200 niespodzianek. Główną nagrodą było 100 zł ufundowane przez Samorząd Uczniowski. Oczywiście gratulujemy zwyciężczyni. Dziękujemy też naszym sponsorom, którzy hojnie obdarowali nas nagrodami.

Wszyscy z niecierpliwością czekali na ogłoszenie wyników rywalizacji międzyklasowej.  

A więc:

I miejsce zajęła klasa I THP,

II – klasa I TE,

III miejsce ex aequo klasy: II TE i III THM.

W tym roku nagrody dla zwycięskich klas były bardzo atrakcyjne. Mile spędziliśmy ten dzień, który służył integracji naszej szkolnej społeczności.

Samorząd Uczniowski

Dzień Kobiet

Dnia 8 marca 2018 r. część męska Samorządu Uczniowskiego zorganizowała apel poświęcony Dniu Kobiet. Głównym punktem uroczystości był konkurs na „Super babki ZSZ”. Na drugiej godzinie rywalizowały ze sobą panie z klas III i IV, a na czwartej godzinie dziewczęta z klas II i I. Nasze szkolne „Super babki” musiały wykonać najdłuższą obierkę z jabłka, wykazać się znajomością środków czystości, stworzyć kreację wieczorową z dostępnych materiałów, wykonać makijaż z zamkniętymi oczami, narysować mężczyznę swoich marzeń oraz zaprezentować scenkę z wylosowanymi słowami. W konkursie wystąpili także panowie, którzy godnie wspierali dziewczęta ze swoich klas. I miejsce zajęły klasy: III TE i I w, które zostały nagrodzone specjalnie przygotowaną statuetkę.

Statuetka "Super babki" trafiła do klasy III TE i I w, fot. M. Królikowska

Wszystkim „Super babkom” serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wspólne spotkanie.

Samorząd Uczniowski.

Wróżby Andrzejkowe

W czwartek 30 listopada 2017 r. na długiej przerwie członkowie Samorządu Uczniowskiego przygotowali Wróżby Andrzejkowe. Św. Andrzej jest patronem miłości oraz zamążpójścia, zatem „Andrzejki” były świetną okazją dla wszystkich uczniów naszej szkoły do poznania swojej przyszłości. Każdy mógł poznać imię osoby, którą poślubi. Wróżbita - Mariusz z kart tarota przepowiadał przyszły los. Dzięki wróżbom z daty urodzenia można było dowiedzieć się, jaką cyfrą jesteśmy i jaki mamy charakter oraz cechy osobowości. Wszyscy świetnie się bawili.

Wróżby andrzejkowe, fot. uczestnicy imprezy

Samorząd Uczniowski

Joomla templates by a4joomla. Copyright © Zespół Szkół Zawodowych w Lidzbarku Warmińskim