Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Lidzbarku Warmińskim,  ul. Orła Białego 5.  Telefon: 897672559,  e-mail: zszlwbiuro@wp.pl

mod_janalytics

02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg20.jpg21.jpg22.jpg23.jpg24.jpg25.jpg26.jpg27.jpg

Dzień Szkoły Głównej Handlowej w Technikum

Bogactwo jest produktem pracy

John Locke

10 października 2017 r. w Technikum po raz drugi odbył się Dzień SGH. Na korytarzach z gazetek i plakatów mogliśmy przeczytać informacje o Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Klasa III TE przygotowała także pyszności, których każdy mógł skosztować. Babeczki oraz inne atrakcje kulinarne znajdowały się na specjalnym stoisku. Chętnych nie brakowało.

W tym szczególnym dniu, wszyscy ekonomiści naszej szkoły zebrali się na auli, by porozmawiać i powspominać nasze wizyty w SGH w Warszawie. Pamiętamy, że to właśnie 13 kwietnia 2016 r. została podpisana umowa ze Szkołą Główną Handlową, w ramach projektu „Klasa akademicka SGH”. Uroczystość podpisania współpracy odbyła się w Warszawie podczas obchodów 110 – lecia istnienia uczelni. Z wielką radością i dumą informowaliśmy, że nasza szkoła rozpoczyna współpracę z renomowaną uczelnią: Szkołą Główną Handlową w ramach programu „Klasa akademicka SGH”. Celem programu jest rozwijanie współpracy uczelni z wyróżniającymi się szkołami w Polsce. Nasz udział w projekcie stwarza możliwość stałego kontaktu ze światem akademickim. Program pozwala poznać ofertę edukacyjną uczelni i ułatwia dokonanie wyboru ścieżki zawodowej. Dzięki tej współpracy poznajemy nie tylko uczelnię, ale także ciekawe miejsca w Warszawie: Łazienki Warszawskie, Stare Miasto, Muzeum Pieniądza Narodowego Banku Polskiego, Park Trampolin Hangar 646.

 

W tym dniu do naszej szkoły przybył gość specjalny – pan doktor Dariusz Danilewicz z SGH w Warszawie, który poprowadził wykład na temat: „Robotyzacja i cyfryzacja a przyszłość pracy”. Była to tematyka nawiązująca do dzisiejszych czasów – doby telefonów i komputerów. Prowadzący ciekawie opowiadał o technologii i jej ogromnym wpływie na zmiany na rynku pracy. Wykład skłaniał do wielu refleksji. Podczas apelu mogliśmy również wysłuchać piosenek w wykonaniu szkolnego zespołu wokalno – muzycznego „In Our Power” prowadzonego przez p. Annę Bielewicz oraz podziwiać występ naszej grupy policyjno-prawnej przygotowanej przez p. Artura Wangina, która zaprezentowała umiejętności akrobatyczne i samoobrony.

Po części głównej apelu odbyły się warsztaty pod hasłem: „Oczywiste i nieoczywiste pomysły na biznes” prowadzone również przez pana doktora Dariusza Danilewicza. Następnie na ćwiczeniach kształciliśmy umiejętności wprowadzania produktów na rynek, np.: roweru z bambusu, torebki z lego czy kolczyków z betonu. Nasze zaskoczenie było ogromne, bowiem pod koniec pracy nad zadaniem okazało się, że każdy z tych przedmiotów istnieje naprawdę! Warsztaty były pracowitym i ciekawym doświadczeniem. Zasłużyliśmy na odpoczynek i chwilę relaksu, dlatego wyruszyliśmy do Term Warmińskich. Na miejscu pograliśmy w kręgle i zjedliśmy obiad.

Dzień SGH w naszej szkole upłynął pod znakiem nowych informacji, nowinek technologicznych i ekonomicznych newsów, na rzetelnej pracy w grupach i chwilach odpoczynku. Mamy nadzieję, że z każdym rokiem nasza współpraca będzie jeszcze bardziej zażyła, tym bardziej, że nam pomysłów nie brakuje i jesteśmy dumni, że mamy takiego opiekuna i patrona jak Szkoła Główna Handlowa. Dziękujemy!

Anna Mikołap (IIITE) Patrycja Krynicka (IITE)

Share
Joomla templates by a4joomla. Copyright © Zespół Szkół Zawodowych w Lidzbarku Warmińskim