Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Lidzbarku Warmińskim,  ul. Orła Białego 5.  Telefon: 897672559,  e-mail: zszlwbiuro@wp.pl

mod_janalytics

02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg20.jpg21.jpg22.jpg23.jpg24.jpg25.jpg26.jpg27.jpg

Dni Przedsiębiorczości w ZSZ

„Bycie przedsiębiorczym to przede wszystkim twórcze realizowanie potencjału ukrytego w człowieku”

www.krool.org

Tegoroczny Dzień Przedsiębiorczości, organizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości w Warszawie pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy, przypadł na 26 kwietnia 2017 r.

Nasza szkoła zaplanowała obchody tego wydarzenia na kilka dni. Na początek, 24 kwietnia, odbyły się w grupach szkolne spotkania zawodoznawcze. Przybyli do nas mentorzy, którzy w ciekawy i przystępny sposób oswajali nas z tajnikami przedsiębiorczości. Klasy IV oraz III odbyły aktywizujące zajęcia o zasadach zakładania działalności gospodarczej i pozyskiwania funduszy. Klasy I i II miały natomiast okazję brać udział w warsztatach prowadzonych przez doradców zawodowych z Biura Pracy Przedsiębiorczość i Ja.

Apel z okazji Dni Przedsiębiorczości, fot. archiwum szkoły

Drugiego dnia odbył się uroczysty apel od hasłem: „Bycie przedsiębiorczym to przede wszystkim twórcze realizowanie potencjału ukrytego w człowieku”. Spotkanie prowadziły: Ewelina Maścianica i Małgorzata Zapaśnik – uczennice klasy akademickiej SGH. Przedstawiły relację z Gali Przedsiębiorczości w Warszawie, na której został wręczony dyplom i statuetka naszej szkole – „Najaktywniejszej szkole w Dniu Przedsiębiorczości 2016 r.” Młodzież obejrzała film pt: Zainteresowania zrealizowany przez KOWEZIU.

W szeroko rozumianej przedsiębiorczości chodzi przede wszystkim o realizację własnych pasji, marzeń i celów, dlatego uroczystość zwieńczyły występy utalentowanych uczniów naszej szkoły, realizujących własne marzenia poprzez muzykę, taniec czy sport. Są to m.in. członkowie grupy policyjno-prawnej przygotowanej przez Trenera Roku p. Artura Wangina w składzie: Baranowski Jakub, Biernacka Karolina, Karbanik Klaudia, Kolesar Emilia, Krynicka Patrycja, Majek Aneta. Grupa zaprezentowała swoje umiejętności taktyczno – sprawnościowe opanowane na zajęciach. Następnie obejrzeliśmy występ szkolnego zespołu wokalno – muzycznego In Our Power prowadzonego przez p. Annę Bielewicz. Zespół w składzie: Rafał Jaworski, Sebastian Karbownik, Zuzanna Klepacka, Sandra Scharmach, Magdalena Kołodziejska, Karolina Biernacka, Aneta Majek, Klaudia Szczerbik, Weronika Siwik, Patrycja Paczkowska, Michał Lorens i Patrycja Wieczorek zaprezentował nam utwory z repertuaru Katarzyny Popowskiej, zespołu Rotary i Lady Pank. Obejrzeliśmy także występ taneczny Angeliki Wiśniewskiej – członkini zespołu Pieśni i Tańca Ludowego Perła Warmii oraz Weroniki Konwickiej – naszej szkolnej mistrzyni karate. Pod koniec apelu młodzież mogła sprawdzić swoją wiedzę w przeprowadzonym konkursie i cieszyć się zdobytymi nagrodami. Po apelu, o nas wszystkich można śmiało powiedzieć: młodzi przedsiębiorczy.

Ostatni dzień obchodów Dnia Przedsiębiorczości to jednodniowe praktyki uczniów w zakładach pracy. W tym roku 268 uczniów odwiedziło 83 firmy na terenie Powiatu Lidzbarskiego. Dzięki tym spotkaniom mogliśmy poznać specyfikę pracy w danych zawodach, poznać ciekawych ludzi i dowiedzieć się, jakie kwalifikacje są niezbędne na danym stanowisku pracy. We wszystkich instytucjach zostaliśmy serdecznie przyjęci i rzeczowo zaznajomieni z danym zawodem.

Z całą pewnością tegoroczne obchody Dnia Przedsiębiorczości były wyjątkowo aktywne i twórcze. Dużo się działo, a prelekcje, spotkania i warsztaty wzbogaciły nas w wiedzę oraz doświadczenia, jakich nie zdobywamy siedząc w szkolnej ławce To krok ku temu, abyśmy w przyszłości mogli lepiej wybrać kierunek własnej drogi zawodowej. I jeszcze jeden sukces: już dziś zgłosili się młodzi zdolni, którzy chcą podzielić się z nami swoimi pasjami w przyszłym roku. Talent i przedsiębiorczość są zaraźliwe i ten fakt bardzo cieszy koordynatorki projektu w Zespole Szkół Zawodowych, panie: G. Brzozowską, A. Bielewicz. A.Hanusz i M. Szewalje-Jasińską.

Małgorzata Zapaśnik, Anna Mikołap kl. II TE

Share
Joomla templates by a4joomla. Copyright © Zespół Szkół Zawodowych w Lidzbarku Warmińskim