Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Lidzbarku Warmińskim,  ul. Orła Białego 5.  Telefon: 897672559,  e-mail: zszlwbiuro@wp.pl

mod_janalytics

02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg20.jpg21.jpg22.jpg23.jpg24.jpg25.jpg26.jpg27.jpg

Klub Przedsiębiorczości

XV edycja Dnia Przedsiębiorczości

XV edycja Dnia Przedsiębiorczości w Zespole Szkół Zawodowych w Lidzbarku Warmińskim pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w roku 100-lecia Odzyskania Niepodległości 1918 - 2018

Tegoroczną XV edycję Dnia Przedsiębiorczości organizowaną przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości w Warszawie rozpoczęliśmy Warsztatami Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości na temat: „Jak dobrze wybrać zawód”. Za motyw przewodni posłużyły nam słowa Konfucjusza: „Wybierz pracę, którą kochasz, a nie przepracujesz ani jednego dnia więcej w Twoim życiu.”

Miałyśmy okazję poprowadzić to spotkanie i z pomocą pani Grażyny Brzozowskiej przygotowywać materiały, aby zajęcia były ciekawe i efektywne. Na wstępie przedstawiłyśmy prezentację, a następnie młodzież wykonywała ćwiczenia sprawdzające ich predyspozycje do pracy w konkretnych zawodach. Warsztaty podsumowałyśmy testem na inteligencję zawodową. W tym sam dniu, na długiej przerwie, na uczniów szkoły czekała ankieta i słodki poczęstunek przygotowane przez klasę III TE i Szkolny Klub Przedsiębiorczości. I warsztaty i stoisko SKP spotkały się z przychylnością młodzieży i dużym zainteresowaniem.

Wizyta w Jednostce Wojskowej z okazji Dnia Przedsiębiorczości, fot. uczestnicy DP

21 marca – był w tym roku Dniem Przedsiębiorczości, ale to przecież także 1 dzień kalendarzowej wiosny. Dzień rozpoczęliśmy oficjalnym apelem, który poświęcony był setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości. Prowadzące apel uczennice opowiedziały nam o idei Dnia Przedsiębiorczości oraz wprowadziły w temat naszej powojennej państwowości. Następnie głos przejął Szkolny Zespół Instrumentalno - Wokalny „In Our Power” pod kierownictwem Pani Anny Bielewicz, który śpiewająco opowiedział nam o trudnej  drodze Polski do odzyskania niepodległości. Patriotyczne pieśni, wiersze oraz pięknie zatańczony polonez wprowadził nas w nostalgiczny nastrój.

Czytaj więcej: XV edycja Dnia Przedsiębiorczości

Dzień Szkoły Głównej Handlowej w Technikum

Bogactwo jest produktem pracy

John Locke

10 października 2017 r. w Technikum po raz drugi odbył się Dzień SGH. Na korytarzach z gazetek i plakatów mogliśmy przeczytać informacje o Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Klasa III TE przygotowała także pyszności, których każdy mógł skosztować. Babeczki oraz inne atrakcje kulinarne znajdowały się na specjalnym stoisku. Chętnych nie brakowało.

W tym szczególnym dniu, wszyscy ekonomiści naszej szkoły zebrali się na auli, by porozmawiać i powspominać nasze wizyty w SGH w Warszawie. Pamiętamy, że to właśnie 13 kwietnia 2016 r. została podpisana umowa ze Szkołą Główną Handlową, w ramach projektu „Klasa akademicka SGH”. Uroczystość podpisania współpracy odbyła się w Warszawie podczas obchodów 110 – lecia istnienia uczelni. Z wielką radością i dumą informowaliśmy, że nasza szkoła rozpoczyna współpracę z renomowaną uczelnią: Szkołą Główną Handlową w ramach programu „Klasa akademicka SGH”. Celem programu jest rozwijanie współpracy uczelni z wyróżniającymi się szkołami w Polsce. Nasz udział w projekcie stwarza możliwość stałego kontaktu ze światem akademickim. Program pozwala poznać ofertę edukacyjną uczelni i ułatwia dokonanie wyboru ścieżki zawodowej. Dzięki tej współpracy poznajemy nie tylko uczelnię, ale także ciekawe miejsca w Warszawie: Łazienki Warszawskie, Stare Miasto, Muzeum Pieniądza Narodowego Banku Polskiego, Park Trampolin Hangar 646.

Czytaj więcej: Dzień Szkoły Głównej Handlowej w Technikum

Szkolny Klub Przedsiębiorczości

Dnia 26 maja 2017 r. odbyło się spotkanie Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości. Służyło ono między innymi podsumowaniu wycieczki do Warszawy do Szkoły Głównej Handlowej i Muzeum Pieniądza, a zarazem było małą nagrodą za całoroczną pracę. Miejscem spotkania tym razem nie była sala lekcyjna, lecz Pizzeria Venezia. Bartłomiej Sartanowicz (II TE) zadbał o wszystko (o menu, które ustalił wcześniej z koleżankami i rezerwację sali). Okazał się naprawdę dobrym organizatorem.  Mimo deszczu z zadowoleniem na twarzach i z torbami na głowach biegliśmy w stronę pizzerii. Kolejny raz mieliśmy okazję się zintegrować i spędzić miło czas. Apetyt i humor dopisywały wszystkim.  Dobrze jest oderwać się od szkolnego życia i zorganizować wspólne wyjście. Takie spotkania to dobra okazja na spędzenie czasu ze szkolnymi znajomymi. Mamy nadzieję, że w przyszłości czeka nas więcej takich „smacznych” wyjść.

Patrycja Krynicka (ITE)

Opiekunowie: Grażyna Brzozowska, Anna Bielewicz

Dni Przedsiębiorczości w ZSZ

„Bycie przedsiębiorczym to przede wszystkim twórcze realizowanie potencjału ukrytego w człowieku”

www.krool.org

Tegoroczny Dzień Przedsiębiorczości, organizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości w Warszawie pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy, przypadł na 26 kwietnia 2017 r.

Nasza szkoła zaplanowała obchody tego wydarzenia na kilka dni. Na początek, 24 kwietnia, odbyły się w grupach szkolne spotkania zawodoznawcze. Przybyli do nas mentorzy, którzy w ciekawy i przystępny sposób oswajali nas z tajnikami przedsiębiorczości. Klasy IV oraz III odbyły aktywizujące zajęcia o zasadach zakładania działalności gospodarczej i pozyskiwania funduszy. Klasy I i II miały natomiast okazję brać udział w warsztatach prowadzonych przez doradców zawodowych z Biura Pracy Przedsiębiorczość i Ja.

Apel z okazji Dni Przedsiębiorczości, fot. archiwum szkoły

Drugiego dnia odbył się uroczysty apel od hasłem: „Bycie przedsiębiorczym to przede wszystkim twórcze realizowanie potencjału ukrytego w człowieku”. Spotkanie prowadziły: Ewelina Maścianica i Małgorzata Zapaśnik – uczennice klasy akademickiej SGH. Przedstawiły relację z Gali Przedsiębiorczości w Warszawie, na której został wręczony dyplom i statuetka naszej szkole – „Najaktywniejszej szkole w Dniu Przedsiębiorczości 2016 r.” Młodzież obejrzała film pt: Zainteresowania zrealizowany przez KOWEZIU.

Czytaj więcej: Dni Przedsiębiorczości w ZSZ

Wyjazd do SGH

Dnia 11 kwietnia 2017 roku klasa II TE i I TE (Klasy akademickie SGH) wraz z Panią Grażyną Brzozowską i Panią Anną Bielewicz pojechały na wycieczkę do Szkoły Głównej Handlowej (SGH) w Warszawie. Uczestnicy mieli okazję wziąć udział w zajęciach naukowych prowadzonych przez SKN Energetyki. Mogli bliżej zapoznać się z terminem NEGOCJACJA, jak i sprawdzić swoje umiejętności i skuteczność w negocjowaniu z innymi. Następnie młodzież wysłuchała wykładu poświęconemu głównie tematyce związanej z MIGRACJĄ.

Zajęcia w SGH, fot. archiwum szkoły

Po wykładach uczniowie otrzymali małe upominki i udali się do Muzeum Pieniądza Narodowego Banku Polskiego, gdzie została przedstawiona cała historia i proces powstawania pieniądza. Do dyspozycji były różnego rodzaju gry, z których wszyscy chętnie korzystali.

Po całym dniu pochłaniania nowej i niezbędnej nam wiedzy, z głowami parującymi od nadmiaru wiedzy ruszyliśmy do domu.

Patrycja Krynicka kl. ITE

Joomla templates by a4joomla. Copyright © Zespół Szkół Zawodowych w Lidzbarku Warmińskim