Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Lidzbarku Warmińskim,  ul. Orła Białego 5.  Telefon: 897672559,  e-mail: zszlwbiuro@wp.pl

mod_janalytics

02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg20.jpg21.jpg22.jpg23.jpg24.jpg25.jpg26.jpg27.jpg

Klub Przedsiębiorczości

Dzień Szkoły Głównej Handlowej w Technikum

Bogactwo jest produktem pracy

John Locke

10 października 2017 r. w Technikum po raz drugi odbył się Dzień SGH. Na korytarzach z gazetek i plakatów mogliśmy przeczytać informacje o Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Klasa III TE przygotowała także pyszności, których każdy mógł skosztować. Babeczki oraz inne atrakcje kulinarne znajdowały się na specjalnym stoisku. Chętnych nie brakowało.

W tym szczególnym dniu, wszyscy ekonomiści naszej szkoły zebrali się na auli, by porozmawiać i powspominać nasze wizyty w SGH w Warszawie. Pamiętamy, że to właśnie 13 kwietnia 2016 r. została podpisana umowa ze Szkołą Główną Handlową, w ramach projektu „Klasa akademicka SGH”. Uroczystość podpisania współpracy odbyła się w Warszawie podczas obchodów 110 – lecia istnienia uczelni. Z wielką radością i dumą informowaliśmy, że nasza szkoła rozpoczyna współpracę z renomowaną uczelnią: Szkołą Główną Handlową w ramach programu „Klasa akademicka SGH”. Celem programu jest rozwijanie współpracy uczelni z wyróżniającymi się szkołami w Polsce. Nasz udział w projekcie stwarza możliwość stałego kontaktu ze światem akademickim. Program pozwala poznać ofertę edukacyjną uczelni i ułatwia dokonanie wyboru ścieżki zawodowej. Dzięki tej współpracy poznajemy nie tylko uczelnię, ale także ciekawe miejsca w Warszawie: Łazienki Warszawskie, Stare Miasto, Muzeum Pieniądza Narodowego Banku Polskiego, Park Trampolin Hangar 646.

Czytaj więcej: Dzień Szkoły Głównej Handlowej w Technikum

Szkolny Klub Przedsiębiorczości

Dnia 26 maja 2017 r. odbyło się spotkanie Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości. Służyło ono między innymi podsumowaniu wycieczki do Warszawy do Szkoły Głównej Handlowej i Muzeum Pieniądza, a zarazem było małą nagrodą za całoroczną pracę. Miejscem spotkania tym razem nie była sala lekcyjna, lecz Pizzeria Venezia. Bartłomiej Sartanowicz (II TE) zadbał o wszystko (o menu, które ustalił wcześniej z koleżankami i rezerwację sali). Okazał się naprawdę dobrym organizatorem.  Mimo deszczu z zadowoleniem na twarzach i z torbami na głowach biegliśmy w stronę pizzerii. Kolejny raz mieliśmy okazję się zintegrować i spędzić miło czas. Apetyt i humor dopisywały wszystkim.  Dobrze jest oderwać się od szkolnego życia i zorganizować wspólne wyjście. Takie spotkania to dobra okazja na spędzenie czasu ze szkolnymi znajomymi. Mamy nadzieję, że w przyszłości czeka nas więcej takich „smacznych” wyjść.

Patrycja Krynicka (ITE)

Opiekunowie: Grażyna Brzozowska, Anna Bielewicz

Dni Przedsiębiorczości w ZSZ

„Bycie przedsiębiorczym to przede wszystkim twórcze realizowanie potencjału ukrytego w człowieku”

www.krool.org

Tegoroczny Dzień Przedsiębiorczości, organizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości w Warszawie pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy, przypadł na 26 kwietnia 2017 r.

Nasza szkoła zaplanowała obchody tego wydarzenia na kilka dni. Na początek, 24 kwietnia, odbyły się w grupach szkolne spotkania zawodoznawcze. Przybyli do nas mentorzy, którzy w ciekawy i przystępny sposób oswajali nas z tajnikami przedsiębiorczości. Klasy IV oraz III odbyły aktywizujące zajęcia o zasadach zakładania działalności gospodarczej i pozyskiwania funduszy. Klasy I i II miały natomiast okazję brać udział w warsztatach prowadzonych przez doradców zawodowych z Biura Pracy Przedsiębiorczość i Ja.

Apel z okazji Dni Przedsiębiorczości, fot. archiwum szkoły

Drugiego dnia odbył się uroczysty apel od hasłem: „Bycie przedsiębiorczym to przede wszystkim twórcze realizowanie potencjału ukrytego w człowieku”. Spotkanie prowadziły: Ewelina Maścianica i Małgorzata Zapaśnik – uczennice klasy akademickiej SGH. Przedstawiły relację z Gali Przedsiębiorczości w Warszawie, na której został wręczony dyplom i statuetka naszej szkole – „Najaktywniejszej szkole w Dniu Przedsiębiorczości 2016 r.” Młodzież obejrzała film pt: Zainteresowania zrealizowany przez KOWEZIU.

Czytaj więcej: Dni Przedsiębiorczości w ZSZ

Wyjazd do SGH

Dnia 11 kwietnia 2017 roku klasa II TE i I TE (Klasy akademickie SGH) wraz z Panią Grażyną Brzozowską i Panią Anną Bielewicz pojechały na wycieczkę do Szkoły Głównej Handlowej (SGH) w Warszawie. Uczestnicy mieli okazję wziąć udział w zajęciach naukowych prowadzonych przez SKN Energetyki. Mogli bliżej zapoznać się z terminem NEGOCJACJA, jak i sprawdzić swoje umiejętności i skuteczność w negocjowaniu z innymi. Następnie młodzież wysłuchała wykładu poświęconemu głównie tematyce związanej z MIGRACJĄ.

Zajęcia w SGH, fot. archiwum szkoły

Po wykładach uczniowie otrzymali małe upominki i udali się do Muzeum Pieniądza Narodowego Banku Polskiego, gdzie została przedstawiona cała historia i proces powstawania pieniądza. Do dyspozycji były różnego rodzaju gry, z których wszyscy chętnie korzystali.

Po całym dniu pochłaniania nowej i niezbędnej nam wiedzy, z głowami parującymi od nadmiaru wiedzy ruszyliśmy do domu.

Patrycja Krynicka kl. ITE

Gala Przedsiębiorczości - podsumowanie programu 2016

Gala przedsiębiorczości odbyła się w Warszawie 12 kwietnia 2017 r. w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych.  W uroczystości wzięli udział: z-ca dyrektora Małgorzata Królikowska, koordynatorzy programu: Anna Bielewicz, Grażyna Brzozowska oraz uczniowie: Angelika Wiśniewska, Anna Mikołap, Patrycja Plucińska, Kamil Szczerbik.

Zgromadzonych gości powitał Zbigniew Modrzewski - Prezes Zarządu Fundacji. Dyplomy i statuetki najaktywniejszym szkołom biorącym udział w 13. edycji programu wręczyły Pani Minister Marzena Machałek oraz Pani Profesor Elżbieta Mączyńska - Prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego oraz członek Komitetu Honorowego „Dnia przedsiębiorczości”.

W siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych, fot. archiwum szkoły

Przedstawiciele najaktywniejszych firm i instytucji odebrali statuetki i dyplomy z rąk Pani Iwony Sroki - Przewodniczącej Rady Fundacji oraz Pani Poseł Ewy Tomaszewskiej - członka Komitetu Honorowego „Dnia przedsiębiorczości”.

Laureatki konkursu „Jak Dzień przedsiębiorczości wpłynął na moje decyzje zawodowe” otrzymały nagrody i pamiątkowe dyplomy.

Uroczystość uświetnił wspaniały występ duetu wiolonczelowego w składzie Gustaw i Wojciech Bafeltowscy. Młodzi muzycy są uczniami Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Zenona Brzewskiego w Warszawie, stypendystami Funduszu oraz laureatami wielu konkursów muzycznych.

Koordynator programu: Grażyna Brzozowska

Joomla templates by a4joomla. Copyright © Zespół Szkół Zawodowych w Lidzbarku Warmińskim