02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 62

Stroje ekologiczne

Aktywna młodzież z naszej szkoły samodzielnie stworzyła kolekcję mody ekologicznej. Na stronie umieszczamy część zdjęć przedstawiających stroje z owej kolekcji.

Uczniowie naszej szkoły wykonali samodzielnie stroje ekologiczne. Wykazali się przy tym niezwykłą pomysłowością, wyobraźnią i talentem artystycznym. Do ich wykonania użyli tylko i wyłącznie materiałów, które i tak trafiłyby na okoliczne wysypiska śmieci. Prezentujemy zdjęcia, naszym zdaniem, najciekawszych projektów ekologicznych ubrań na każdą okazję.

Do wykonania tej letniej kreacji zostały wykorzystane głównie polimerowe reklamówki, zwykła folia spożywcza, kapsle, a także niewidoczne na zdjęciu plastikowe butelki po napojach.

Kasia ma na sobie suknię balową. Do jej „uszycia” posłużyły: czarny foliowy worek na śmieci oraz foliowy obrus. Kapsle okazały się idealnym materiałem do wykonania szykownego naszyjnika.

Zdjęcie przedstawia ekstrawagancką piżamę z nowoczesnym dodatkiem – paskiem wykonanym z kapsli. Nocny strój niemal w całości wykonany jest z plastikowego worka.

Ekologiczna, letnia i przewiewna suknia jest doskonała na spacery w upalny dzień. Torebka, korale oraz nakrycie głowy, również wykonane z materiałów ekologicznych (papierki, rolki po papierze toaletowym), wraz z sukienką tworzą idealną całość.

„Wojownik Recyklingu”

Wyżej ukazany rycerz odnosi swoje sukcesy dzięki ekologicznej i superwytrzymałej zbroi wykonanej wyłącznie z kartonów po mleku. Do jego ekwipunku należą: hełm, keres, tarcza, miecz oraz nakolanniki.