Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Lidzbarku Warmińskim,  ul. Orła Białego 5.  Telefon: 897672559,  e-mail: zszlwbiuro@wp.pl

mod_janalytics

02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg20.jpg21.jpg22.jpg23.jpg24.jpg25.jpg26.jpg27.jpg

Wydarzenia

"Mały człowiek może walczyć z gigantami biznesu"

19.05.2020 r. uczniowie Klas akademickich – I TE i II TE uczestniczyli w webinarium „Biznes wg nowych zasad”, które poprowadził dr Albert Tomaszewski z Instytutu Zarządzania Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Wykładowca ten jest znany w naszej szkole z wcześniejszych wykładów, warsztatów i webinariów prowadzonych w ramach projektu” Klasa akademicka SGH”.

Webinar "Biznes wg nowych zasad", fot. archiwum szkoły

Wykład bardzo nam się podobał, nawiązywał do zmian w biznesie. Było dużo porównań dotyczących firm z przeszłości a firm działających obecnie. Różnice wynikają między innymi ze zmian technologicznych, globalizacji, konkurencji, nowych wartości społecznych. Wykładowca przedstawił nam kilka rad jak zacząć swój biznes, opowiedział o tym, że warto jest zdobyć stałych odbiorców, np. poprzez bloga. Dowiedziałyśmy się, jakie są największe branże na świecie. Wiele firm inwestuje ogromne pieniądze w reklamy, które przynoszą rozgłos danej marce. Udzielił nam rady, że czasami warto jest otworzyć mniejszy biznes, z którego też możemy czerpać dobry zysk, musimy tylko być kreatywni i otwarci na nowe pomysły i rozwiązania. Zdarza się, że duże firmy specjalnie utrudniają przedostanie się konkurencji na rynek, żeby nie stracić swoich stałych klientów. Niestety w dzisiejszych czasach mamy ogromne ilości przedsiębiorstw, firm i marek, co utrudnia nowym firmom możliwość przebicia się. Jednak, jeżeli bardzo będziemy się starać, poszerzać kompetencje i realizować swoje cele wszystko może nam się udać. Zaletami ,,małych” firm są pomysłowość, wolność od politykierstwa, większa elastyczność, energia i chęć zmiany świata oraz głębokie zrozumienie nowych technologii.

Wykład pana Alberta Tomaszewskiego był ciekawy i bardzo nas zainteresował, ponieważ nie dotyczył tylko samej ekonomii, ale odnosił się także do innych ciekawych dziedzin nauki. Na pewno przyda nam się w przyszłości. Mamy nadzieję, że niedługo znów będziemy mogli uczestniczyć w takim webinarium.

Wiktoria Biernacka (II TE) Karolina Tomaszewska (II TE)

Grażyna Brzozowska - opiekun Klasy akademickiej SGH

Lekcja w Polmleku

W dniu 9 marca 2020 roku mechanicy z klasy III THP pod opieką nauczyciela przedmiotu zawodowego Jerzego Krajewskiego wzięli udział w lekcji dydaktycznej w „Polmleku”.

Cele wycieczki to:

  • wsparcie procesu dydaktycznego z nauczanego przedmiotu „Podstawy konstrukcji maszyn i urządzeń”,
  • zapoznanie młodzieży z możliwościami wykorzystania automatycznych linii produkcyjnych w najnowocześniejszym zakładzie tego typu w Polsce,
  • poznanie rozwiązań związanych z ekologią i nowoczesną produkcją przemysłową.

Mechanicy w Polmleku, fot. J. Krajewski

Wycieczka ta była dobrym uzupełnieniem wiadomości teoretycznych z zakresu przedmiotów zawodowych.

 Jerzy Krajewski

Szkolny Mistrz Ortografii 2020 wyłoniony

Kolejna edycja Szkolnego Konkursu Ortograficznego Gżegżółka 2020 za nami. 18 lutego, odbył się wielki finał, który pozwolił wyłonić Szkolnego Mistrza Ortografii. W tym roku z dumą będzie go nosiła Kamila Wołodźko z klasy II TE. Kamila najlepiej napisała dyktando, mówiące o zmaganiach uczniów X Liceum Ogólnokształcącego z literaturą pozytywizmu i Młodej Polski. Wielkie brawa, Kamilo!

Dyktando pisało 20 uczniów naszej szkoły. Kolejne, dobre miejsca zajęli: Patrycja Niedzwiedzka (III TE), Przemysław Sklepowicz ( I THP), Alicja Gojżewska (II TE) i Adrian Pizoń (I TE) oraz Kinga Zakrzewska (III TE) i Hanna Baran (I THPp).

Kolejna edycja Szkolnego Konkursu Ortograficznego Gżegżółka, fot. archiwum szkoły

Serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom i dziękuję za wspólną zabawę. Biorąc pod uwagę fakt, że liczba uczestników dyktanda spada z roku na rok, a my piszemy coraz mniej i niezbyt chętnie, cieszę się, że zdecydowaliście się podjąć wyzwanie. Mam nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się ponownie i wspólnie pochylimy się nad ortograficznymi zawiłościami.

Organizator konkursu: K. Kołsut-Boratyn

Zapobiegając pożarom chronimy życie, mienie i środowisko

Uczennica klasy TIPp Lidia Wróblewska wzięła udział w etapie powiatowym Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego ,,Zapobiegając pożarom chronimy życie, mienie i środowisko”. Do PSP w Lidzbarku Warmińskim wpłynęło 369 prac w 5 kategoriach wiekowych. Uczennica Technikum znalazła się z gronie 22 laureatów, których prace pojadą do Olsztyna na etap wojewódzki. Gratuluję!

Lidia Wróblewska została laureatką konkursu, fot. archiwum szkoły

 

Opiekun - J. Zabiełło-Kruszewska

Podsumowanie I półrocza 2019/2020

6 lutego 2020 r. podsumowaliśmy pięć miesięcy nauki. Członkowie Samorządu Uczniowskiego przygotowali prezentację najważniejszych wydarzeń i uroczystości szkolnych. Młodzież uczestniczyła w 28 konkursach, 40 wycieczkach edukacyjnych i zawodoznawczych, zorganizowano 18 uroczystości oraz przeprowadzono 17 akcji propagujących zdrowy styl życia, działania związane z ochroną środowiska, wolontariatem i profilaktyką.

II TI - najwyższa średnia ocen i frekwencja, fot. archiwum szkoły

Z-ca dyr. pani Małgorzata Królikowska podsumowała I okres nauki, odczytała listę uczniów ze 100 % frekwencją (15 osób), najwyższymi średnimi ocen 4,75 i powyżej (19 uczniów) oraz z wzorowym zachowaniem (56 uczniów). Najwyższą frekwencję w szkole uzyskały klasy: II TI, I TE i II THP, a średnią ocen klasy: II TI, II TE i IV TE. Organizatorzy konkursu „Ekologiczny stroik” wręczyli nagrody. Ze względu na wyrównany poziom przyznano 4 pierwsze miejsca (I wp, I THP, II THP, IV TE).
M.K.

Podkategorie

Joomla templates by a4joomla. Copyright © Zespół Szkół Zawodowych w Lidzbarku Warmińskim